Pożyczka z poręczycielem - kim jest poręczyciel i czy jest on niezbędny?

Coraz to większym zainteresowaniem cieszą się tzw. pożyczki z poręczycielem. Nie ma w tym nic dziwnego, zważywszy na fakt, że z takiego rodzaju finansowania będzie w stanie skorzystać każdy, w tym również osoby mające spore zadłużenie i niskie zarobki. Z niniejszego materiału dowiesz się, na czym polega taka forma finansowania, kim jest gwarant pożyczki oraz czy jest on wymagany.

Pożyczki z gwarantem

Aby otrzymać takie wsparcie finansowe jakim jest pożyczka z gwarantem wypada przede wszystkim zapewnić odpowiednie zabezpieczenie naszej pożyczki. Zabezpieczenie to nic innego, jak poręczenie osoby trzeciej. W momencie, kiedy chcielibyśmy dostać pożyczkę, powinniśmy znaleźć sobie kogoś, kto może ją nam poręczyć. W przypadku tego typu pożyczek, zabezpieczenie w postaci gwaranta jest wymagane, bez niego nie mamy szans na zdobycie takiej formy pożyczki.

Kim jest gwarant pożyczki?

To osoba, która ręczy za osobę ubiegającą się o pożyczkę. Poręczyciel deklaruje, że pożyczkobiorca jest wypłacalny i na pewno będzie w stanie zwrócić pozyskane środki w określonym terminie. Gwarant oświadcza również, że w razie, kiedy główny pożyczkobiorca z jakiegokolwiek względu nie będzie mógł zwrócić zaciągniętego zobowiązania wówczas on przejmie jego obowiązki i odda pieniądze. Gwarant stanowi zatem swego rodzaju zabezpieczenie dla pożyczkodawcy.

Jakie warunki musi spełniać poręczyciel?
Tak samo jak w przypadku innego rodzaju finansowania ustalone są pewne warunki, które wypada spełniać, żeby zdobyć dodatkowe pieniądze. Aby zostać gwarantem trzeba:
-posiadać obywatelstwo polskie
-znać osobę, która chce otrzymać pożyczkę
-poręczyciel powinien mieć więcej niż 18 lat jednak mniej niż 75 lat
-posiadać odpowiednią zdolność kredytową
-być osobą godną zaufania, stabilną finansowo

Kto otrzyma pieniądze?

Choć o otrzymanie dodatkowych środków wnioskuje główny pożyczkobiorca to pieniądze wpłyną bezpośrednio na rachunek poręczyciela. Dzieje się tak, ponieważ firma udzielająca pożyczki chcę uchronić się przed ewentualnym wyłudzeniem. zwrot prowizji bankowej W wielu przypadkach środki bezpośrednio przekazywane są na konto poręczyciela, gdyż konto pożyczkobiorcy jest np. objęte zajęciem komorniczym. Oprócz tego, gwarant jest odpowiedzialny za spłatę zadłużenia w sytuacji, gdy pożyczkobiorca z rozmaitych przyczyn przestanie spłacać swój dług.